پنج شنبه, 04 مرداد 1403

انعکاس اختتامیه مسابقات بین المللی جام پایتخت در پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان کشور

ه گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، این رقابت‌ها که از چهارم آبان ماه با حضور 370 شطرنج باز از پانزده کشور جهان آغاز شده بود، روز گذشته با حضور گل محمدی، مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج، مجتبی دانشفر رئیس هیات شطرنج استان تهران، سرهنگ ملک محمدی مدیر کل تربیت بدنی نیروی انتظامی، سرهنگ جهانگیری جانشین معاونت آموزش و تربیت ناجا و دکتر علیپور رئیس تربیت بدنی دانشگاه آزاد تهران جنوب، شاهد برگزاری مراسم اختتامیه بود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در مراسم اختتامیه ضمن قدردانی از هیات شطرنج استان تهران برای برگزاری این مسابقات تصریح کرد: برگزاری چنین رویدادهایی در سطح استان تهران باعث رشد و پیشرفت ورزش شطرنج خواهد شد. حضور شطرنج بازان مطرح خارجی به افزایش سطح فنی نمایندگان مستعد شطرنج تهران و در نتیجه پویایی و موفقیت این رشته در پایتخت کمک خواهد کرد.
وی افزود: هیات شطرنج استان تهران در نظر دارد این رقابتها را به صورت متداوم برگزار کند و اداره کل ورزش و جوانان استان تهران نیز همچون سایر رشته های ورزشی از شطرنج و برگزاری میزبانی های مختلف آن حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.
گل محمدی ادامه داد: لازم می دانم از دست اندرکاران این مسابقات بزرگ تشکر کنم و امیدوارم با حمایت از این عزیزان، جام شطرنج پایتخت در تقویم فدراسیون جهانی نهادینه شود و هر ساله شاهد برگزاری بهتر این رقابت ها باشیم.
وی تاکید کرد: دانشفر با کمک پهلوان زاده ریاست فدراسیون از این مسابقات برای ارتقاء سطح کیفی بانوان استفاده کردند. این رقابتها محک و ارزیابی خوبی بود و باید برای آینده تلاش ها را مضاعف کرد تا در میادین جهانی اثرگذار باشد.
گفتنی است رقابت‌ها در 9 دور و در سه جدول A، B و C انجام شد که در پایان همایون توفیقی از ایران به عنوان قهرمانی رسید. هارتونیان از ارمنستان به عنوان دومی دست یافت و اولگ کورنیف از اسپانیا در جایگاه سوم ایستاد.
در این رقابت‌ها بسیاری از شطرنج بازان شاخص از جمله احسان قائم مقامی، پویا ایدنی، علیرضا فیروزجا، سارا خادم الشریعه، پوریا درینی، آتوسا پورکاشیان و ... جمعی از استادان بزرگ و شطرنج بازان سطح بالای خارجی حضور داشتند.

 

لینک انعکاس اختتامیه مسابقات بین المللی جام پایتخت در سایت وزارت ورزش و جوانان کشور


بازگشت


بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.