پنج شنبه, 04 مرداد 1403

عملکرد تیم آقایان و بانوان ایران در مسابقات جهانی

دور ششم رقابتهای المپیاد جهانی شطرنج با یک پیروزی و یک شکست برای نمایندگان تیمی کشورمان همراه بود. در ششمین دور از رقابتهای المپیاد جهانی شطرنج تیم ملی شطرنج مردان ایران به مصاف مولداوی رفت و بانوان نیز با تیم استونی به رقابت پرداختند.

تیم ملی مردان با سه تساوی و یک پیروزی ارزشمند توسط شاهین لرپری زنگنه به پیروزی 2/5 بر 1/5 مقابل مولداوی دست پیدا کرد تا در پایان دور ششم در جایگاه پانزدهم قرار گیرد. این در حالی است که ایران در رده بندی اولیه این رقابتها در رده 46 بود.

در بخش بانوان نیز تیم ملی ایران با سه تساوی و یک شکست با نتیجه 2/5 بر 1/5 مغلوب استونی شد.

در هفتمین دور از این مسابقات تیم ملی مردان ایران با نتیجه 3/5 بر 0/5 مقابل تیم مغولستان به برتری رسید. در این دور احسان قائم مقامی-شاهین لرپری زنگنه و علیرضا فیروزجا به پیروزی رسیدند و پرهام مقصودلو نیز مساوی کرد.

تیم ملی مردان ایران با پیروزی دور هفتم خود موفق شد در میان 10 تیم برتر المپیاد جهانی قرار گیرد. مردانایران در دور هشتم به مصاف تیم قدرتمند ایتالیا می‌روند.

تیم ملی شطرنج بانوان ایران نیز موفق شد مقتدرانه تیم کاستاریکا را با نتیجه 4 بر صفر شکست دهد. سارا سادات خادم الشریعه، آتوسا پورکاشیان،میترا حجازی پور و غزل حکیمی فرد ترکیب تیم ایران در این دیدار را تشکیل می دادند که همگی مقابل حریفان خود به پیروزی رسیدند.

در دور هشتم تیم ملی شطرنج مردان ایران به مصاف تیم قدرتمند ایتالیا رفت و به یک تساوی ارزشمند 2-2 مقابل این تیم دست پیدا کرد.

مردان ایران که یکی از تیم های شگفتی ساز این رقابتها هستند با این تساوی در رده 11 جدول جای گرفتند.

تیم بانوان نیز موفق شد تیم قزاقستان را با نتیجه 4 بر صفر شکست دهد.

 

 


بازگشت


بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.