پنج شنبه, 04 مرداد 1403

گزارش عملکرد تیم ایران در باکو

تیم های ملی شطرنج بانوان و آقایان کشورمان نخستین دور از رقابتهای المپیاد جهانی شطرنج باکو را با پیروزی قاطع 4 بر صفر مقابل حریفان خود به پایان رساندند.

رقابتهای المپیاد جهانی شطرنج از 12 تا 23 شهریورماه به میزبانی باکو در حال برگزاری است.

تیم ملی شطرنج بانوان ایران با ترکیب سارا سادات خادم الشریعه(2423)، آتوسا پورکاشیان(2335)، میترا حجازی پور(2327)، غزل حکیمی فرد(2298)،و هما علوی(1997) با سرمربیگری کوالف در المپیاد جهانی شرکت می کند.
تیم ملی شطرنج آقایان کشور نیز با ترکیب پرهام مقصودلو(2576)، احسان قائم مقامی(2570)، شاهین لرپریزنگنه(2478)، علیرضا فیروزجا(2464) و آرین غلامی(2461) و سرمربیگری ایوان سوکولوف در این رقابتها شرکت می کند.

تیم ملی مردان ایران در نخستین دور از این رقابتهادر مقابل تیم بوتسوانا به پیروزی 4 بر صفر رسید.احسان قائم مقامی، پرهام مقصودلو،شاهین لرپری زنگنه و علیرضا فیروزجا ترکیب تیم ملی در این دیدار را تشکیل می دادند.

تیم ملی شطرنج بانوان ایران هم در نخستین دیدار با ترکیب آتوسا پورکاشیان، میترا حجازی پور، غزل حکیمی فرد و هما علوی با نتیجه قاطع 4 بر صفر گواتمالا را شکست داد.

در دومین دور از رقابتهای المپیاد جهانی شطرنج باکو تیم ملی بانوان ایران مقابل سنگاپور به پیروزی رسید و نمایندگان مرد کشورمان نیز موفق به کسب یک تساوی ارزشمند مقابل گرجستان شدند.

در دور دوم این مسابقات تیم ملی شطرنج بانوان کشورمان به پیروزی 3 بر یک مقابل سنگاپور دست پیدا کرد. سارا سادات خادم الشریعه- آتوسا پورکاشیان-غزل حکیمی فرد و هما علوی ترکیب تیم بانوان ایران در این دیدار را تشکیل می دادند.

تیم ملی شطرنج مردان ایران نیز در یک دیدار دشوار مقابل تیم قدرتمند گرجستان موفق شد به تساوی ارزشمند 2-2 دست پیدا کند. احسان قائم مقامی-پرهام مقصودلو-شاهین لرپری زنگنه و علیرضا فیروزجا ترکیب تیم ملی ایران در این دیدار را تشکیل می دادند که در حالی که خطر باخت برای کشورمان در این دیدار محتمل بود پرهام مقصودلو موفق شد با پیروزی خود ضمن کسب یک امتیاز از 2 امتیاز تیم ملی گرجستانی ها را محکوم به تساوی کند.

در سومین دور از این رقابت ها تیم مردان ایران با نتیجه 2.5 بر 1.5 مغلوب تیم یونان شد و تیم بانوان ایران نیز با همین نتیجه مغلوب تیم لیتوانی شد. ترکیب تیم آقایان را در این دور آقایان احسان قائم مقامی، پرهام مقصودلو، شاهین لرپری زنگنه و ارین غلامی تشکیل دادندو در این دور تیم بانوان ایران متشکل از سارا سادات خادم الشریعه، آتوسا پورکاشیان، میترا حجازی پور و هما علوی بود.

تیم های ملی شطرنج بانوان و آقایان کشورمان در دور چهارم رقابتهای المپیاد جهانی شطرنج با نتایجی قاطع حریفان خود را شکست دادند.

تیم ملی مردان ایران در دور چهارم از این رقابتهادر مقابل تیم ولز به پیروزی 4 بر صفر رسید.احسان قائم مقامی، پرهام مقصودلو،شاهین لرپری زنگنه و آرین غلامی ترکیب تیم ملی در این دیدار را تشکیل می دادند.

تیم ملی شطرنج بانوان ایران هم در این دور با ترکیب سارا سادات خادم الشریعه،آتوسا پورکاشیان، میترا حجازی پور و هما علوی با نتیجه 3/5 بر 0/5 تیم اندونزی را شکست داد.

دور پنجم المپیاد جهانی شطرنج باکو با یک پیروزی و یک شکست برای نمایندگان کشورمان همراه بود.

 در این دور تیم ملی شطرنج مردان ایران با نتیجه ٢/٥ بر ١/٥ مقابل اسلواکی به برتری رسید. سه پیروزی ، یک تساوی و یک شکست و مجموع 7 امتیاز حاصل کار نمایندگان مرد شطرنج ایران تا پایان دور پنجم این مسابقات بوده است.

در بخش بانوان اما تیم ملی دختران با نتیجه ٢/٥ بر ١/٥ نتیجه را به هلند واگذار کرد. بانوان ایران تا پایان دور پنجم این رقابتها با سه پیروزی و دو شکست 6 امتیازی هستند.

سایت نتایج بانوان

سایت نتایج آقایان

 

 


بازگشت


بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.