پنج شنبه, 04 مرداد 1403

مسابقات قهرمانی بانوان جهان

رقابت های شطرنج قهرمانی بانوان جهان روز شنبه مورخ 23 بهمن با حضور 63 شطرنجباز در هتل اسپیناس پالاس تهران آغاز شد. این دوره از رقابت ها به صورت حذفی برگزار می شود و تا 14 اسفتد ادامه خواهد داشت.

در روز نخست این رقابت ها نمایندگان کشورمان به یک پیروزی، یک تساوی و یک شکست رسیدند. میترا حجازی پور در دور نخست در مصاف با حریفی از روسیه به یک پیروزی ارزشمن دست یافت ، آتوسا پورکاشیان مقابل حریف آلمانی خود به تساوی رسید و سارا خادم الشریعه در برابر حریفی از گرجستان شکست خورد.

در دومین بازی از مرحله اول این رقایت ها آتوسا پورکاشیان با باخت در برابر حریف قدرتمندش از صعود به مرحله ی دوم جا ماند. سارا خادم الشریعه موفق به شکست حریف خود شد تا به مرحله پلی اف برود و در نهایت میترا حجازی پور نیز با شکست در برابر حریف به مرحله پلی آف راه یافت.

در مرحله پلی آف هر دو نماینده کشورمان از صعهود به مرحله بعد جا ماندند. به این ترتیب 32 شطرنجباز مجوز حضور در مرحله دوم را بدست آوردند.

در پایان مرحله دوم این رقابت ها ونجون جو، الگا گیریا، نانا زاگنیدزه، شن یانگ، آنا موزیچوک، انگوین فام و شیکن نی، پیا کراملینگ، الکساندرا کاستنیوک، هاریکا دروناوالی، آنتوانتا استفانوا، روت پادمینی، ناتالیا پوگونینا، شونگی تان، خرتسیدزه و گرامشویلی به دور سوم مسابقات صعود کردند.

در پایام مرحله سوم این رقابت ها ونجون جو ، هاریکا دروناوالی ،شونگیی تان و الکساندرا کاستنیوک، استفانوا، زاگنیدره، شینچن نی و موزیچوک راهی مرحله یک‌چهارم شدند. 


بازگشت


بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.