شنبه, 27 شهریور 1400

پایان رقابت های آماده سازی تیم بانوان ایران

صدر نشینی طاهباز و خادم در مسابقات آماده سازی ملی پوشان بانوی شطرنج کشورمان 

ایران نیز با دو تیم بانوان و آقایان در المپیاد جهانی 2016 باکو حضور پیدا می کند. تیم هایی که این بار با هدایت دو مربی مجرب خارجی و البته ترکیبی جوان و گاها حتی نوجوان راهی این مسابقات خواهد شد. در واقع شاید بتوان ترکیب شطرنجبازان اعزامی به المپیاد جهانی را حضور چند بازیکن با تجربه در کنار نسل جدید و با استعداد شطرنج کشور دانست.

پیش از آغاز رقابتهای المپیاد جهانی شطرنج باکو ، اردوهای مداوم و بی وقفه ای برای ملی پوشان تدارک دیده شد. در نظر گرفتن رویارویی درون اردویی برای شطرنجبازان اعزامی به المپیاد جهانی به ویژه بانوان محک جدی برای آنها بود.حضور پرشور شطرنجبازانی که در اعزام باکو نیز نیستند در محل اردوها فضای رقابتی خاصی ایجاد کرده بود. حالا همه برای آمادگی نمایندگان شایسته وطن به نوبه و به سهم خود تلاش می کردنداز آرش طاهباز گرفته تا نیما جوانبخت، سید محمد امین طباطبایی، احمد عسگری زاده و مهرداد صداقتی.

بانوان ایرانی خود را محکی جدی زدند. آنها در کنار آندره کوالف مربی جدید خود تمرینات فشرده و منظمی را پشت سر گذاشتند و در رویارویی با تیم منتخب حریف محکی جدی از خود زدند تا جایی که سارا سادات خادم الشریعه با کسب 3/5 امتیاز بهترین عملکرد را در یمان بانوان داشت تا نشان دهد چهره ای آماده برای المپیاد جهانی است.

نتایج بدست آمده در پایان رقابتهای آماده سازی شطرنجبازان بانوی کشورمان برای المپیاد جهانی شطرنج را مشاهده می کنید:

 

تیم ملی شطرنج بانوان ایران با ترکیب سارا سادات خادم الشریعه(2423)، آتوسا پورکاشیان(2335)، میترا حجازی پور(2327)، غزل حکیمی فرد(2298)،و هما علوی(1997) با سرمربیگری کوالف در المپیاد جهانی شرکت می کند.

تیم ملی شطرنج آقایان کشور نیز با ترکیب پرهام مقصودلو(2576)، احسان قائم مقامی(2570)، شاهین لرپری زنگنه(2478)، علیرضا فیروزجا(2464) و آرین غلامی(2461) و سرمربیگری ایوان سوکولوف در این رقابتها شرکت می کند.

المپیاد جهانی شطرنج 11 تا 24 شهریور به میزبانی باکو آذربایجان برگزار می شود.

 


بازگشت


بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.